CZ EN

Vysoké pokuty za rozesílání obchodních sdělení.

16.8.2018

Úřad pro ochranu osobních údajů se stále věnuje situacím, kdy firmy pro zasílání obchodních nabídek využívají databáze poskytnuté třetí osobou. Za takové jednání například letos dostala pokutu 800 tisíc korun společnost SOLIDIS.

Firma SOLIDIS získala osobní údaje zhruba 1 670 000 fyzických osob, nedoložila však žádné souhlasy, čímž porušila zákon o ochraně osobních údajů.

Úřad pro ochranu osobních údajů také zveřejnil na svých webových stránkách přehled uzavřených i probíhajících kontrol za první pololetí roku 2018.

Jednou nich byl případ společnosti EC PROFIT, která rozesílala reklamní nabídky e-mailem bez souhlasu příjemců a neuvedla v těchto e-mailech žádnou totožnost odesílatele, ale pouze odkazy na internetové stránky, kde si lze nabízené zboží koupit. Společnost dostala pokutu ve výši 835 tisíc korun.

Kontrola se nevyhnula také internetovému obchodnímu domu Mall.cz. Úřad zjistil porušení zákona o ochraně osobních údajů, protože společnost nedostatečně zabezpečila údaje více než 700 tisíc zákazníků před neoprávněným přístupem. Ty se pak objevily například na serveru www.ulozto.cz. Úřad proto již zahájil se společností řízení.

Rozesíláte-li obchodní sdělení svým klientům nebo zákazníkům, je v 99 % případů vše v pořádku. Souhlas jste pravděpodobně získali při jejich registraci, objednávce apod. Budete-li ale uvažovat a koupi či jiném získání dalších kontaktů na "cizí" osoby, pamatujte vždy na riziko hrozící pokuty.

Zaujal Vás tento článek nebo máte nějakou otázku?

Neváhejte nás kontaktovat na telefonním čísle +420 776 886 906, na emailové adrese info@7interative.cz nebo přes kontaktní formulář níže.

 

Pokračujte na další článek týkající se zpracování osobních údajů.

 

 

Zdroje: https://www.uoou.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=200144&id=31528

https://www.uoou.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=200144&id=31526

Poptávkový formulář

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Vývoj software na zakázku

Vaší vizi přepracujeme do virtuální podoby, pomůžeme Vám domyslet všechny detaily, seznámíme Vás s prostředím, do kterého vstupujete. Zákazníkům se věnujeme naplno, vždy s osobním přístupem.

PO-NE 9-19 HOD.

+420

776 88 69 06

Naši klienti