CZ EN

Kontrola automaticky neznamená udělení pokuty

V Plzni proběhl seminář na téma ochrany osobních údajů. Jiří Žůrek, ředitel odboru konzultačních agend ÚOOÚ,  seznámil přítomné s činnostmi a povinnostmi, které obecné nařízení přináší do fungování úřadu.

Jiří vyprávěl o kontrolách Úřadů na základě podnětu nebo stížnosti. Také Jiří Žůrek dal několik rad pro podnikatele a správce osobních údajů. Doporučil přistupovat k subjektům údajů konkrétně, transparentně a důsledně se jejich stížnosti nebo žádostmi zabývat.

Také ředitel řekl, že by správci neměli panikařit ani ve chvíli, když k nim dorazí kontrola, protože cílem ÚOOÚ není udělení co nejvíce pokut, ale kontrola stavu věci a popřípadné nařízení o opravě situaci.

Každé porušení se řeší individuálně a posuzuje se rozsah a doba porušení. Pro někoho porušení může znamenat pokutu v maximální možné výši a pro někoho naopak jenom připomenutí.

V případě, že se Vám tenhle článek líbil, máte nějaké otázky nebo zájem o naše služby, neváhejte nás kontaktovat!


05.12.2018
Customized software development

We can give your vision a virtual shape, help you come up with all the details, and familiarize you with the environment you are entering. We give our clients our full attention, always with a personal touch.

Our clients