CZ EN

Kontrola automaticky neznamená udělení pokuty

V Plzni proběhl seminář na téma ochrany osobních údajů. Jiří Žůrek, ředitel odboru konzultačních agend ÚOOÚ,  seznámil přítomné s činnostmi a povinnostmi, které obecné nařízení přináší do fungování úřadu.

Jiří vyprávěl o kontrolách Úřadů na základě podnětu nebo stížnosti. Také Jiří Žůrek dal několik rad pro podnikatele a správce osobních údajů. Doporučil přistupovat k subjektům údajů konkrétně, transparentně a důsledně se jejich stížnosti nebo žádostmi zabývat.

Také ředitel řekl, že by správci neměli panikařit ani ve chvíli, když k nim dorazí kontrola, protože cílem ÚOOÚ není udělení co nejvíce pokut, ale kontrola stavu věci a popřípadné nařízení o opravě situaci.

Každé porušení se řeší individuálně a posuzuje se rozsah a doba porušení. Pro někoho porušení může znamenat pokutu v maximální možné výši a pro někoho naopak jenom připomenutí.

V případě, že se Vám tenhle článek líbil, máte nějaké otázky nebo zájem o naše služby, neváhejte nás kontaktovat!


05.12.2018
Quick and easy administration of your website

Take advantage of our simple web content management system. Administration of websites based on 7RS is simple and intuitive. Each website based on our management system has its own individual design.

Our clients