CZ EN

ZnamýLékař a zpracování osobních údajů

Máte web, na který dáváte pouze běžně dostupné osobní údaje a žádné zakázané k šíření tam nedáváte, ale návštěvníci Vašeho webu mohou zanechávat na něm komentáře? Můžete mít s tím problém.

Na Úřad pro ochranu osobních údajů se obracejí lékaři se stížnosti na webovou stránku ZmanyLekar.cz. Lékaři si stěžují, že provozovatel zpracovává nejen běžně dostupné osobní údaje, ale i další, které zasahují do soukromí. Také se na stránce objevují subjektivní komentáře a hodnocení, což je v rozporu s pravidly ochrany soukromého a osobního života.

Jelikož ZnamyLekar je polská společnost,tato společnost nepodléhá dozorové působnosti Úřadu pro ochranu osobních údajů, ale problém řeší úřad Generálního inspektora pro ochranu osobních údajů v Polské republice.

ÚOOÚ  je na základě úmluvy povinen zajistí překlad podnětu do polského jazyka a postoupí je uvedenému polskému úřadu.

Jestli chcete zabezpečit svůj web od šíření zakázaných informací pomoci komentářů, obraťte se na nás a my rádi Vám s tím pomůžeme.

V případě, že máte nějaké otázky ohledně článku, neváhejte nás kontaktovat!


16.11.2018
Customized software development

We can give your vision a virtual shape, help you come up with all the details, and familiarize you with the environment you are entering. We give our clients our full attention, always with a personal touch.

Our clients