CZ EN

ZnamýLékař a zpracování osobních údajů

Máte web, na který dáváte pouze běžně dostupné osobní údaje a žádné zakázané k šíření tam nedáváte, ale návštěvníci Vašeho webu mohou zanechávat na něm komentáře? Můžete mít s tím problém.

Na Úřad pro ochranu osobních údajů se obracejí lékaři se stížnosti na webovou stránku ZmanyLekar.cz. Lékaři si stěžují, že provozovatel zpracovává nejen běžně dostupné osobní údaje, ale i další, které zasahují do soukromí. Také se na stránce objevují subjektivní komentáře a hodnocení, což je v rozporu s pravidly ochrany soukromého a osobního života.

Jelikož ZnamyLekar je polská společnost,tato společnost nepodléhá dozorové působnosti Úřadu pro ochranu osobních údajů, ale problém řeší úřad Generálního inspektora pro ochranu osobních údajů v Polské republice.

ÚOOÚ  je na základě úmluvy povinen zajistí překlad podnětu do polského jazyka a postoupí je uvedenému polskému úřadu.

Jestli chcete zabezpečit svůj web od šíření zakázaných informací pomoci komentářů, obraťte se na nás a my rádi Vám s tím pomůžeme.

V případě, že máte nějaké otázky ohledně článku, neváhejte nás kontaktovat!


16.11.2018
Quick and easy administration of your website

Take advantage of our simple web content management system. Administration of websites based on 7RS is simple and intuitive. Each website based on our management system has its own individual design.

Our clients