CZ EN

Uchováváte na svém webu osobní údaje svých zákazníků? Kdy naposledy Váš web prošel bezpečnostní revizí?

Úřad pro ochranu osobních údajů udělil pokutu ve výši 1,5 milionu korun společnosti Internet Mall z důvodů úniku osobních údajů svých zákazníků.

 

Úřad konstatuje, že Mall nezabezpečil osobní údaje nejméně 735 tisíc zákazníků. Údaje, které zahrnovaly jméno a příjmení zákazníků, e-mailovou adresu a heslo k uživatelskému účtu, byly veřejně dostupné od prosince 2014 do srpna 2017 a byly šířeny prostřednictvím Uložto.cz.

ÚOOÚ také uvádí, že společnost nezjistila, jak k úniku dat došlo. Z těch důvodů ÚOOÚ uložil Internet Mallu pokutu ve výši 1,5 milionu korun.

Máte webovou stránku na níž uchováváte osobní údaje? Proveďte bezpečnostní revizi Vašeho systému a zajistite tak bezpečnost osobních údajů Vašich zákazníků.

 

Máte nějakou otázku ohledně tohoto článku nebo máte zájem o bezpečnostní revizi? Neváhejte nás kontaktovat a rádi s Vámi vše podrobně probereme!


03.10.2018
Quick and easy administration of your website

Take advantage of our simple web content management system. Administration of websites based on 7RS is simple and intuitive. Each website based on our management system has its own individual design.

Our clients