CZ EN

Uchováváte na svém webu osobní údaje svých zákazníků? Kdy naposledy Váš web prošel bezpečnostní revizí?

Úřad pro ochranu osobních údajů udělil pokutu ve výši 1,5 milionu korun společnosti Internet Mall z důvodů úniku osobních údajů svých zákazníků.

 

Úřad konstatuje, že Mall nezabezpečil osobní údaje nejméně 735 tisíc zákazníků. Údaje, které zahrnovaly jméno a příjmení zákazníků, e-mailovou adresu a heslo k uživatelskému účtu, byly veřejně dostupné od prosince 2014 do srpna 2017 a byly šířeny prostřednictvím Uložto.cz.

ÚOOÚ také uvádí, že společnost nezjistila, jak k úniku dat došlo. Z těch důvodů ÚOOÚ uložil Internet Mallu pokutu ve výši 1,5 milionu korun.

Máte webovou stránku na níž uchováváte osobní údaje? Proveďte bezpečnostní revizi Vašeho systému a zajistite tak bezpečnost osobních údajů Vašich zákazníků.

 

Máte nějakou otázku ohledně tohoto článku nebo máte zájem o bezpečnostní revizi? Neváhejte nás kontaktovat a rádi s Vámi vše podrobně probereme!


03.10.2018
Customized software development

We can give your vision a virtual shape, help you come up with all the details, and familiarize you with the environment you are entering. We give our clients our full attention, always with a personal touch.

Our clients