CZ EN

Zpracování osobních údajů

31. 8. 2018

31. srpna se Úřad pro ochranu osobních údajů vratil k tématu vyžadování souhlasu se zpracováním osobních údajů.

Často se stává, že správci a zpracovatelé po nás požadují souhlas se zpracováním osobních údajů. Jedná se například o poskytování bankovních či telekomunikačních služeb.

Podle ÚOOÚ v těchto případech poskytnutí služby nesmí být vázáno na udělení souhlasu. Vyžadování souhlasu je proto nadbytečné, obtěžující a většinou i klamavé a zároveň je v rozporu s obecným nařízením.

Ani v případě, že je zpracování založeno na souhlasu a lidé od toho očekávají nějaké výhody, se zpracování nesmí přelít do stádia obchodování s osobními údaji a jejich přeprodávání.   

Soukromí člověka není obchodovatelnou komoditou,” říká předsedkyně Úřadu.

Úřad se bude důsledně zaměřovat na získávání souhlasu a jeho náležitosti. Souhlas by měl byt získaný v souladu s obecným nařízením, tzn. svobodně, nedvojznačně a poctivě v přístupu k zákazníkovi. Klient má vědět, k jakému účelu budou jeho osobní data použita a kým.

Zaujal Vás tento článek nebo máte nějakou otázku?

Neváhejte nás kontaktovat na telefonním čísle +420 776 886 906, na emailové adrese info@7interative.cz nebo přes kontaktní formulář níže.

Zdroj: https://www.uoou.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=200144&id=31696

Poptávkový formulář

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Vývoj software na zakázku

Vaší vizi přepracujeme do virtuální podoby, pomůžeme Vám domyslet všechny detaily, seznámíme Vás s prostředím, do kterého vstupujete. Zákazníkům se věnujeme naplno, vždy s osobním přístupem.

PO-NE 9-19 HOD.

+420

776 88 69 06

Naši klienti