CZ EN

Reklama, která nestojí skoro nic aneb jak být úspěšný ve světě Internetu (1. díl)

13.2. 2016

V dnešní době už každý dobře ví, že bez dobré internetové propagace a reklamy to člověk daleko nedotáhne. Ten kdo to doposud nevěděl, tak to právě zjistil.

Spousta společností svůj business založila právě na reklamě na internetu a propagaci pomocí sociálních sítí.

Dnes se vám tento způsob online marketingu pokusím přiblížit.

Reklama pomocí Viral Videa

 

Přísahala bych, že každý už nějaké to Viral video viděl a ani si to neuvědomil nebo spíše nevěděl, že je to vlastně, jak mi Češi říkáme, `Virál`. Viral video je video, které se stane velmi populárním prostřednictvím internetu. Virální se nazývá proto, že si jej lidé přeposílají mezi sebou, a šíří se tak jako virus.

 

Nejčastěji se šíří prostřednictvím stránek na sdílení videa (YouTube), sociálních sítí a e-mailu. Pokud Vám na e-mail ještě, žádné Viral video nepřišlo tak na sociálních sítích se jim nevyhnete.

Rysy klasického Viral videa:

  1. Video, které se propaguje pomocí internetu, především na sociálních sítích, kde si ho uživatelé posílají mezi sebou.

  2. Viral video stejně jako noviny zaujme hned svým titulkem: VIDEO: Prožila šok při nákupu bot nebo Štěně jorkšíra brutálně zaútočilo na malé dítě. Tak to je typický titulek viral videa.

  3. Spíše šokující než něco jiného říkající video. V takovém videu autoři nehrají příliš na estetiku a krásno, čím více šokující video tím více propagace a shlédnutí.

  4. Obsah videa není tak šokující jak titulek videa sliboval. Pustíte si video, čekáte co neuvěřitelného se tam stane a nakonec je to pouze nějaká banální věc, ovšem s miliónem shlédnutí.

  5. Viral video má tisíce/milióny shlédnutí.

Doba šíření:

Viral videa nemají dlouhou životnost, dá se říci, že po 14 dnech po videu neštěkne ani pes.

U nás se virál šíří (žije) cca. 3 dny –> 1. den sdílí 50% lidí, 2.den 30% a 3.den 20%.

Globální životnost videa je pak o něco větší a to cca. 14 dnů.

 

Doufám, že se vám náš dnešní článek líbil a byl pro vás přínosem. Již brzy se můžete těšit na pokračování , kde si mimo jiné dozvíte několik tipů na tvorbu Viral videa.

Poptávkový formulář

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Rychlá a přehledná administrace Vašeho webu

Využijte náš jednoduchý administrační systém pro správu obsahu. Stránky založené na systému 7RS jsou velmi snadno a intiutivně ovladatelné. Každý web postavený na našem redakčním systému má individuální design.

PO-NE 9-19 HOD.

+420

776 88 69 06

Naši klienti