CZ EN

SMS kód už nestačí, mění se způsob ověření platby přes internet

V nejbližší době se změní způsob platby přes internet a zpřísní se ověřování. Od půlky září online platby bude potřeba ověřovat alespoň dvěma způsoby ze tří. Jednym z nich bude například SMS kód, pak se bude používat nějaký další osobní údaj, který zná a má jenom vlastník karty, např. Česká spořitelna chystá používání biometrického údaje a hesla.

„Prvním faktorem je přihlášení se do aplikace mobilního bankovnictví na základě otisku prstu. A druhým faktorem je potvrzení platby ve druhé aplikaci, kde proběhne pomocí zadání PIN kódu,“ říká Filip Hrubý, mluvčí České spořitelny.

Banky se k tomu teprve připravují  a zatím není zcela zřejmé, jak u těchto transakcí bude přísnější ověřování fungovat, také není jasné jak ověření budou provádět lidí bez chytrého mobilu.

„Česká národní banka i Evropský orgán pro bankovnictví mají informaci, že banky, karetní schémata a obchodníci u karetních plateb po internetu nebudou na zavedení silného ověření klienta k 14. září 2019 zcela připraveni,“ potvrzuje Všetičková.

Je ale zcela jasné, že spuštění takové změny se protáhne a bude trvat několik měsíců.

Líbil se Vám článek a máte zájem o podobné? Sledujte nás na Facebooku nebo čtěte naše články u nás na webu!

Další info  o online platbách najdete tady


07.08.2019
Vývoj software na zakázku

Vaší vizi přepracujeme do virtuální podoby, pomůžeme Vám domyslet všechny detaily, seznámíme Vás s prostředím, do kterého vstupujete. Zákazníkům se věnujeme naplno, vždy s osobním přístupem.

Naši klienti