CZ EN

Pozor! Padla vysoká pokuta za rozesílání obchodních sdělení

Úřad pro ochranu osobních údajů se stále věnuje situacím, kdy firmy pro zasílání obchodních nabídek využívají databáze poskytnuté třetí osobou. Za takové jednání například letos dostala pokutu 800 tisíc korun společnost SOLIDIS.

 

Firma SOLIDIS získala osobní údaje zhruba 1 670 000 fyzických osob, nedoložila však žádné souhlasy, čímž porušila zákon o ochraně osobních údajů.

 

Úřad pro ochranu osobních údajů také zveřejnil na svých webových stránkách přehled uzavřených i probíhajících kontrol za první pololetí roku 2018.

 

Jednou nich byl případ společnosti EC PROFIT, která rozesílala reklamní nabídky e-mailem bez souhlasu příjemců a neuvedla v těchto e-mailech žádnou totožnost odesílatele, ale pouze odkazy na internetové stránky, kde si lze nabízené zboží koupit. Společnost dostala pokutu ve výši 835 tisíc korun.

 

Kontrola se nevyhnula také internetovému obchodnímu domu Mall.cz. Úřad zjistil porušení zákona o ochraně osobních údajů, protože společnost nedostatečně zabezpečila údaje více než 700 tisíc zákazníků před neoprávněným přístupem. Ty se pak objevily například na serveru www.ulozto.cz. Úřad proto již zahájil se společností řízení.


20.03.2019
Rychlá a přehledná administrace Vašeho webu

Využijte náš jednoduchý administrační systém pro správu obsahu. Stránky založené na systému 7RS jsou velmi snadno a intiutivně ovladatelné. Každý web postavený na našem redakčním systému má individuální design.

Naši klienti