CZ EN

Gmail je pomalý? Tady je několik rad jak ho můžete zrychlit!

Stalo se Vám někdy, že při otevřeni nebo obnovení stránky načtení zprav trvalo delší dobu? Pak je tenhle článek pro Vás!

Víme jaké to je, když ke zprávám potřebujete přistoupit okamžitě a načtení trvá dlouho. Máme pro Vás pár tipů jak na to.

 1. Smažte nepotřebné emaily
  Velké množství konverzací může negativně ovlivnit načítání a celkový výkon Gmailu. Také to zabírá místo, uvolnění kterého usnadní projíždění emailů.

 2. Archivujte emaily
  Archivace emailů se používá pro případy, kdy nechcete, aby se určité emaily zobrazovaly, ale zároveň je nechcete vymazat.

 3. Zmenšete počet záložek
  Jednou z automatických funkcí Gmailu je zařazení Vašich emailů do určitých kategorii, např. Primární, Sociální sítě, Aktualizace, apod. Jestli máte větší počet zpráv, pak rozřazování do těhle záložek může podstatně zpomalit Gmail. Stačí dát pryč záložky, které nepoužíváte a nechat jen ty nejdůležitější. 

 4. Používejte Ad Block
  Ad Block je prohlížečové rozšiření, které blokuje reklamy na stránkach a tím pomáhá jejich rychlejšímu načtení.V Gmailu Ad Block hlavně blokuje sledovací funkce, zpomalující načítaní stránky. V Chrome to může hodně ovlivnit výkon Gmailu, na rozdíl od Opery, FireFoxu a Edge, ve kterých daná změna nebude tak výrazná z důvodu automatického blokování sledování samotným prohližečem.

 5. Použijte základní HTML verzi(pro pomalé připojení)
  Při načtení stránky Gmailu je v pravém spodním rohu možnost načíst základní HTML verzi.  Po kliknutí na danou možnost, Vás odkaz přesměruje na Gmail s jednodušším rozhraním, kde nejsou dostupny pokročilejší funkce, ale základní jako je psaní emailů, jejich mazání a archivování jsou přípustné.

Tohle jsou základní tipy pro zrychlení práce s Gmailem! Doufáme, že tenhle příspěvek je pro Vás užitečný a jestli ano, sledujte nás na Facebooku a našem webu pro další zajimavé zprávy a příspěvky ze světu IT!

Další informace o zrychlení Gmailu jsou tady.


25.02.2020
Vývoj software na zakázku

Vaší vizi přepracujeme do virtuální podoby, pomůžeme Vám domyslet všechny detaily, seznámíme Vás s prostředím, do kterého vstupujete. Zákazníkům se věnujeme naplno, vždy s osobním přístupem.

Naši klienti