CZ EN

Aplikace která zachrání tisíce životů? Mobil zatroubí jako vlak a upozorní na přejezd

Student doktorského studia Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice Martin Řezáč se svými kolegy vyvinul aplikaci pro mobilní telefony, která upozorní uživatele na přejezd a popř. vlak.
Inspiraci k vyvinutí takové aplikaci studentovi sloužilo město ze kterého pochází. Doktorand bydlí v části Prostějova, kde jsou blízko přejezdy hned dva a v posledních letech tam se stalo hodně nehod.
Vývoj aplikace trval více než rok a další rok byla testovaná  na několika českých železničních přejezdech.  „Provedli jsme během ročního testování řadu vylepšení, abychom dosáhli velmi vysoké provozní spolehlivosti celého systému. U aplikace jsme se také snažili, aby byla uživatelsky co nejpřívětivější,“ řekl Řezáč.

Aplikace je již hotová a spolu s ní bylo vytvořeno speciální zařízení, kterým bude potřeba vybavit přejezd, aby bylo možné aplikaci použít v praxi. Nyní aplikaci a zařízení čeká povolavací systém, po kterém bude moci začít výroba a provoz v ČR a v zahraničí.

Byl tenhle článek pro Vás zajímavý nebo užitečný? Budeme rádi za Vaši odezvu, sledujte nás na FB nebo na webu pro další články!

Další informace o aplikaci najdete tady
 


05.08.2019
Rychlá a přehledná administrace Vašeho webu

Využijte náš jednoduchý administrační systém pro správu obsahu. Stránky založené na systému 7RS jsou velmi snadno a intiutivně ovladatelné. Každý web postavený na našem redakčním systému má individuální design.

Naši klienti